t.j.k vine cu “inspiratii” | papirusu' lu' queppa

T.J.K vine cu “Inspiratii” | Papirusu' lu' Queppa

May 18, 2009 · Nu am uitat de "noul val" si nici nu o sa uitam curand, pentru ca dupa albumul "Rythm & Poem" (2008) - bucatica Reggae "adusa" si la noi in tara de T.J.K si Smoova, urmeaza T.J.K cu albumul solo "Inspiratii"!

Узнай цену
big basta zgjedh fjalët më të mira për ta uruar djalin për

Big Basta zgjedh fjalët më të mira për ta uruar djalin për

Djali i këngëtarëve, Big Basta dhe Vesa Luma, Liani sot feston ditëlindjen e tij të tretë, shkruan lajmi.net. Gjatë ditës, Vesa e ka uruar djalin nëpërmjet një postimi në Instagram dhe nuk ka munguar edhe ai i Big Bastës i cili ka zgjedhur fjalët më të mira për ta uruar.

Узнай цену
mëngjesi i trishtë i rudina dembacajt: “pusho në paqe, dritë

Mëngjesi i trishtë i Rudina Dembacajt: “Pusho në paqe, dritë

Rudina Dembacaj, moderatorja e “Mos i fol shoferit”, ka humbur një njeri të afërt. Mëngjesin e sotëm, përmes një statusi në Facebook, ajo ka lajmëruar se është ndarë nga jeta kushëriri

Узнай цену
МІКРОЛЕВАЦІЇ В ЦЕНТРАЛЬНИХ ФЕРГОНОВИХ СЕРІЙНИХ ДУМАХ НАВЧАННЯ

МІКРОЛЕВАЦІЇ В ЦЕНТРАЛЬНИХ ФЕРГОНОВИХ СЕРІЙНИХ ДУМАХ НАВЧАННЯ

O‘zbekistonda qadimdan kunjut, zig‘ir, indov, maxsar urug‘i, paxta chigiti, poliz ekinlari urug‘laridan juvozlarda o‘simlik moyi olingan. O‘zbekistonda paxta chigitidan moy oluvchi dastlabki zavod 1884 yili Qo‘qonda qurilgan. 1913 yili 30 ta kichik yog‘ zavodlarida 57 ming tonna paxta moyi ishlab chiqarilgan.

Узнай цену
papa: i krishteri nxit paqen, duke filluar nga komuniteti tij

Papa: I krishteri nxit paqen, duke filluar nga komuniteti tij

R.SH. - Vatikan "I krishteri promovon paqen, duke filluar nga bashkësia në të cilën jeton". Në tweet-in e kësaj të diele tё 17 shkurtit, Papa Françesku kthehet pёrsёri te tema e paqes dhe i nxit të gjithë besimtarët tё kenë predispozicionin e zemrës dhe tё mendjes që mund tё ushqejë paqen dhe harmoninë, duke filluar nga marrëdhëniet personale me tё afërmin, me fqinjin.

Узнай цену
abrashi i kundërpërgjigjet pacollit: je i mirëseardhur, por

Abrashi i kundërpërgjigjet Pacollit: Je i mirëseardhur, por

Deputeti i VV-së, Artan Abrashi, ka reaguar ndaj Behgjet Pacollit, për të cilin thotë se, detyrimet nuk pyesin për standarde jetese e as për thellësinë e kuletës, sepse çco qytatarë…

Узнай цену
ylli i popit, sia zbulon se vuan nga një sëmundje kronike

Ylli i popit, Sia zbulon se vuan nga një sëmundje kronike

Ylli australian i popit, Sia ka zbuluar se vuan nga një sëmundje që i shkakton dhimbje kronike. Në një postim në Twitter, këngëtarja tha se vuan nga Ehlers-Danlos Syndrome (EDS), një sëmundje e rrallë që i shkakton dhimbje në kyçe dhe lodhje ekstreme.

Узнай цену
rruga e gjate per ne shtepi - bukinist

Rruga e gjate per ne shtepi - Bukinist

Herën e dytë gjithçka u zhvillua ndryshe. Pasioni i tyre nuk u shua aspak dhe nuk e humbi forcën, por nëse herën e parë të kujtonte flakën e vrullshme e të ndritshme të një fishekzjarri, tashmë ajo ishte një flakë e shtruar dhe e fuqishme, në sprovën e së cilës kaliteshin e shkriheshin ngadalë trupat e tyre, kurse shpirtrat shndërroheshin në një të vetëm.

Узнай цену
dokumenti/ vojo kushi një jugosllav, ja emri i ti - syri

DOKUMENTI/ Vojo Kushi një jugosllav, ja emri i ti - Syri

altini 22/10/2019 09:59. Po ky dokument nuk verteton asgje. Nuk perben asnje lajm dhe eshte nje perpjekje e ulet per te njollosur nje person qe ka dhene jeten per atdheun e tij, cilatdo qofshin idealet e tij.

Узнай цену
martin camaj, ky dalzotës i paepun i gegnishtes – albert

Martin Camaj, ky dalzotës i paepun i gegnishtes – Albert

Nga Albert Vataj Një zemër e tretun tuj shndrit u ndal për me lan mbasvedi, vullnesën e mirë të endun me përkujdesin që diti vetëm ai për me e dëshmu. Martin Camaj me mbylljen e syve, ndal kandën p…

Узнай цену